9.6 C
Šilalė
2024 / 05 / 17

Azarto apimti lietuviai vasarą paskyrė kelionėms po Lietuvą – 3 objektai nustebino labiausiai

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

J. Ulozaitės nuotrauka.

Beveik keturis mėnesius trukusį projektą „Patirk Lietuvą su RASA” savaitgalį vainikavo apdovanojimai, vykę viename gražiausių Lietuvos kurortinių miestų – Druskininkuose. Turizmo dienų šventė pasirinkta neatsitiktinai. Projekto metu tautiečiai tyrinėjo Lietuvą, kovojo dėl pergalės ir mėgavosi kelionėmis, suteikusiomis ne tik įspūdžių, bet ir naujų skonių bei azarto.

- Reklama -

Beveik 15 000 – tiek dalyvių užsiregistravo projekte ir pasiryžo aplankyti 30 Lietuvos objektų. „Vienas pagrindinių tikslų buvo paskatinti lietuvius ne tik keliauti po gimtąją šalį, bet ir pažinti ją, skanauti įvairius patiekalus, atrasti dar nematytas vietoves. Projektas iš tiesų sulaukė labai didelio susidomėjimo, todėl džiaugiamės, kad keliavo tiek entuziastų”, – komentavo projekto idėjos autoriaus ir organizatoriaus „RASA“ gaivieji gėrimai įmonės atstovė Rasa Girkontienė.

Nebuvę aktyviais keliautojais iškovojo pergalę

D. Urbanavičiaus nuotrauka.

Projekto lyderiais paskelbti ir pirmąją vietą laimėję Justina Ulozaitė kartu su savo antrąja puse Mariumi prisipažino, kad didžiausia pergalė jiems – nuotykiai bei geros emocijos, kurios lydėjo viso projekto metu. Nors anksčiau nebuvo aktyviais keliautojais, pora prisipažįsta, kad draugiška konkurencija įkvėpė nugalėti. Daugiau nei 4200 kilometrų projekto metu nuvažiavę Justina ir Marius pastebėjo, kad nuošalesni, mažesni Lietuvos miesteliai atsinaujina, skatina turizmą, o tai puiki motyvacija pažinti savo šalį.

„Ypač didelį įspūdį mums paliko Bitininkystės muziejus, esantis prie Labanoro. Čia mus ne tik svetingai pasitiko muziejaus šeimininkas, bet ir papasakojo visą istoriją bei pakvietė apsilankyti aromaterapijos kambaryje”, – dalijosi įspūdžiais Justina.

Nuo pat projekto pradžios aktyviais keliautojais buvę Justina ir Marius sako, kad įtraukus naujus, papildomus taškus, paėmė dar didesnis azartas, nes lyderio pozicijos nesinorėjo perleisti konkurentams. Dėl šios priežasties jie atšaukė savo planus keliauti baidarėmis ir aplankė Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos nacionalinius parkus.

- Reklama -

Įspūdžiai atstojo medaus mėnesį ir įkvėpė apkeliauti Lietuvą pėsčiomis

D. Urbanavičiaus nuotrauka.

Antrosios vietos laimėtoja Aistė Černiauskaitė, neseniai su vyru atšventusi vestuves, pasakoja, kad azartiškas kelionių projektas tapo puikia galimybe toliau švęsti ir kokybiškai leisti laiką su šeima. „Pirmą kartą tiek daug keliavome Lietuvoje, ypač patiko Aštuonračio muziejus Raseinių rajone, nes šeimininkai labai maloniai priėmė”, – dalijosi įspūdžiais A. Černiauskaitė.

D. Urbanavičiaus nuotrauka.

„Su draugais atradome šį žaidimą kaip tik tuomet, kai turėjome tikslą pamatyti Lietuvą. Manau, kad mums tikrai pasisekė, nes iš karto turėjome aiškų maršrutą. Užtrukome penkias dienas, miegodavome palapinėse, pamatėme kitokią Lietuvą – įspūdingą tiek gamtą, tiek istorinius objektus”, – pasakojo Domas Urmanavičius, kartu su draugais laimėjęs trečiąją vietą. Vaikinas pasakoja, kad visai komandai dėl savo unikalumo įspūdį paliko Raganų eglė. Sakalausko senienų muziejus taip pat paskatino diskusijas ir susidomėjimą. „Keliaujant supranti, kad iki tol nebuvai pažinęs Lietuvos, tad tikrai norisi padėkoti organizatoriams, kurie įkvėpė Lietuvą apkeliauti ir pėsčiomis” – šypsojosi Domas.

Kelionės kartu su vaikais – ne tik nuotykiai, bet ir pamokos

Justina Ulozaitė.

Vilnietė Violeta Šabasevičienė, keliavusi su vyru ir dviem vaikais sakė, kad kelionės su šeima suteikė galimybę ne tik patirti nuotykių, bet ir parodyti vaikams Lietuvą – įspūdingus kraštovaizdžius, papasakoti apie istorinius objektus. V. Šabasevičienė pasakoja, kad labiausiai įsiminė Sakalausko Senienų muziejus. Taip pat labai įspūdinga vieta, kurią šeima rekomenduoja aplankyti ir kitiems keliautojams, yra Apynių namai Panevėžio rajone. Mėgstantiems gamtinius objektus, turėtų patikti Raganų eglė.

„Stengėmės aplankyti visus dominančius objektus, žinoma, ne viskas vykdavo sklandžiai. Pamenu, kai visa šeima grįžome iš pajūrio, greitai sutemo, o dar norėjome spėti įkopti į Seredžiaus piliakalnį. Tad vaikai liko mašinoje miegoti, o mes su vyru lipome tamsoje ir galime vadinti tai nedideliu nuotykiu. Šią vasarą pamatėme daug objektų, apie kuriuos nieko iki šiol nežinojome”, – sakė ketvirtąją vietą su šeima laimėjusi V. Šabasevičienė.

TOP 3 keliautojams didžiausią įspūdį palikę objektai Lietuvoje

Aštuonračio muziejus

Prieš šimtą metų, Lietuvos bajoras Pšemislovas Neveravičius, būdamas savamokslis, pirmasis pasaulyje sukūrė laiką pralenkusį aštuonratį savaeigį vežimą. Nors prabėgo pusė amžiaus, tačiau ir šiandien keturių ašių važiuoklės prototipu naudojasi visų aštuonračių mašinų gamintojai: nuo kariškių naudojamų transporterių iki astronautų mėnuleigių. Čia rasite daug 2 – tojo amžiaus pradžios technikos vertybių: technikų, variklių, taip pat kalvio, batsiuvio, siuvėjo, audėjos originaliai įrengtas patalpas ir to meto darbo įrankius.

Raganų eglė

D. Urbanavičiaus nuotrauka.

Raganų eglė – vienas iš dešimties įspūdingiausių medžių Lietuvoje, kurį verta pamatyti. Šis gamtos paminklas auga Vilkyškių miške. Tai vienintelė tokios neįprastos formos paprastoji eglė ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje!

Legendos byloja, kad netoliese esančio vieno iš piliakalnių – Sidabrakalnio, rinkdavosi skalvių genties jaunuoliai. Kad priešai naktį nepastebėtų, jie rengdavosi sidabriniais rūbais. Netoliese esančioje pelkėtoje lomoje, kurioje auga aštuoniolikos kamienų eglė, buvusi raganų buveinė. Jos čia sulėkdavusios, susmeigdavusios šluotas ir eidavusios vilioti jaunuolių. Viena daili raganaitė įsimylėjo žavų jaunuolį sidabriniais šarvais, pamiršo laiku sugrįžti. Pavėlavo. Kai ketino skristi – šluota jau buvo sužaliavusi. Nuo to laiko eglę imta vadinti Raganų egle.

K. Sakalausko senienų muziejus

Aistrą kolekcionavimui jis pajuto dar vaikystėje, o eksponatus muziejui pradėjo rinkti netekęs darbo. Jis tiesiog sėsdavo į automobilį ir važiuodavo į atokias sodybas teiraudamasis ar kas nors neturi užsilikusių senienų. Daugelis jo eksponatų yra veikiantys. Aprašyti, kiek visko sukaupta, be galo sunku, nes visi, kas apsilanko, sako, kad tiesiog apima ypatingas jausmas.

Projektą rėmė ir keliauti kvietė Druskininkų miestas, nuotykių parkas „Tarzanija“, „Grand Spa Lietuva“, „Viada“, „Varlė“, „Trip Map” , Saugomų teritorijų tarnyba.

spot_img
spot_img

Gegužės 16-oji: vardadieniai, astrologija, dienos INFO, Vyšyvankos diena

Gegužės 16-oji – Tarptautinė jūros kiaulės (delfino) diena; Pasaulinė taikaus gyvenimo kartu diena; Tarptautinė šviesos diena; Vyšyvankos diena. Gegužės šešioliktoji, ketvirtadienis – 136-oji metų diena...

Astrologinė prognozė gegužės 16-ajai, ketvirtadieniui

AVINAS. Protinio darbo srityje kažkas trukdys jums pasireikšti. Gali suerzinti išgirstas ar perskaitytas komentaras, interviu. Visgi labiau tikėtini komplimentai nei kritika. JAUTIS. Šiandien atidžiau pažvelkite...

Grilio sezonas atidarytas: ekspertai primena apie vagysčių rizikas

Sušilus orams ir ilgėjant vakarams, individualių namų kiemuose ir soduose ima sklisti kepsnių aromatai – buvimo lauke išsiilgę gyventojai iš sandėliukų ir garažų traukia...

ORAI: Šiandien aukščiausia temperatūra 17–22 laipsniai šilumos, diena be lietaus

Šiandien Lietuvoje lietaus tikimybė maža. Vėjas nepastovios krypties, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 17–22 laipsniai šilumos. Ketvirtadienį lietaus tikimybė maža. Vėjas naktį silpnas, dieną pietryčių, pietų...

Sukčiai iš gyventojų išviliojo beveik 80 tūkst. eurų

Sukčiai iš gyventojų išviliojo dideles pinigų sumas – trys asmenys pranešė policijai netekę beveik 80 tūkst. eurų. Kaip skelbia Policijos departamentas, antradienio vakarą, 22 val....

Gegužės 15-oji: vardadieniai, astrologija. dienos INFO (Šv. Izidorius, Sėjos pabaiga)

Gegužės 15-oji – Steigiamojo Seimo susirinkimo diena;Tarptautinė šeimos diena;Šv. Izidorius, Sėjos pabaiga;Respublikos diena. Gegužės penkioliktoji, trečiadienis – 135-oji metų diena (trečioji 20-osios metų savaitės diena),...

Vasaros sezonas – jau ant nosies: kaip „persijungti“ iš darbinio į atostogų režimą?

Nenumaldomai artėjant vasarai, draugų kompanijoje, šeimos rate ir net darbo aplinkoje vis dažniau pasigirsta kalbos apie planuojamas atostogas. Psichologė Ugnė Juodytė sako, kad ne...

Kova su elektronikos atliekomis pasaulyje: ar Lietuva pralaimės?

Kaip parodė tyrimas, 2022–2023 metais net 50 proc. šalies gyventojų įsigijo elektrinių transporto priemonių ir įrankių. Pusės tyrimo respondentų dalyvių motyvas įsigyti tokią įranga...

IKI darbuotojams – specialus fondas: asmeninės nelaimės atveju garantuoja išmokas

Išskirtinį prekybos tinklo „Iki“ dėmesį darbuotojų gerovei liudija ne tik kuriama palanki aplinka, papildomos naudos ir dėmesys profesiniam ugdymui, bet ir platesnį socialinį poveikį...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img