16.8 C
Šilalė
2024 / 07 / 16

Mėgstamiausia telefono ir kompiuterio temperatūra – kambario

Ar jau skaitėte?

Skaitomiausi

Lietuvos klimatas su žvarbiomis žiemomis ir sniegu gali atrodyti žavus mėgstantiems žiemos sporto šakas ar gražius kraštovaizdžius. Deja, šaltis visiškai nepalankus skaitmeniniams elektronikos prietaisams: mobilieji telefonai ar nešiojamieji kompiuteriai šalčio tikrai nemėgsta. Jei neigiamos temperatūros aplinkoje bent kiek ilgiau palaikysite šiuos įrenginius, tai gali sukelti papildomų rūpesčių.

- Reklama -

Formuojasi kondensatas, stringa funkcijos, išsijungia

Nešiojantieji akinius puikiai žino, kokių bėdų gali sukelti temperatūros pokyčiai. Žiemą iš lauko įėjus į patalpą akinių lęšiai dažniausiai aprasoja. O jei tai skaitmeninis įrenginys, ore esantys vandens garai kondensuojasi vidinėse prietaiso ertmėse.

Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

„Telefonui kenkti gali ir didelis karštis, ir didelis šaltis, todėl optimaliausia įrenginiu naudotis kambario temperatūroje. Žinoma, gyvenant visais keturiais metų laikais pasižyminčioje šalyje, tai padaryti nėra lengva, todėl reikia žinoti keletą taisyklių, kaip teisingai naudotis įrenginiais esant dideliems šalčiams“, – sako „Tele2“ autorizuoto įrenginių serviso „Smart Master“ vyriausiasis inžinierius Erikas Platač.

Anot specialisto, temperatūrai krentant, o jums ilgiau užsibuvus lauke, telefonas gali pradėti strigti ar išsijungti, taip pat gali greitai išsikrauti baterija, sutrikti tam tikrų funkcijų veikla. Pavyzdžiui, sunku gali tapti įjungti kamerą arba žaidimus, programėlės gali tiesiog išsijungti. 

Šie nemalonūs reiškiniai visai nereiškia, kad skaitmeninis įrenginys sugedo – tereikia prisiminti, kad mėgstamiausia tiek telefono, tiek ir kito skaitmeninio įrenginio aplinka – sausa, įprastos kambario temperatūros. 

Atšildyti reikėtų tik iš lėto

„Jei netyčia nutiko taip, kad nakčiai telefoną ar kompiuterį palikote automobilyje, o naktis buvo itin šalta, jokiu būdu negalima jo iškart įjungti. Įnešus į patalpą, įrenginiui reikia leisti natūraliai sušilti – negalima jo glausti prie radiatoriaus ar kitų šilumos šaltinių, kitaip galite padaryti negrįžtamos žalos. Lygiai taip, kaip į stiklinę įpylus karšto vandens, jos sienelės aprasoja, taip kondensatas gali susidaryti ir įrenginio viduje – jame pradės kauptis drėgmė. Dėl šios priežasties įrenginį įjungti galima tik jam natūraliai pasiekus kambario temperatūrą“, – perspėja E. Platač.

- Reklama -

Jis taip pat atkreipia dėmesį, jog tam, kad įrenginiu saugiai galėtumėte naudotis lauke, prietaisui svarbu neleisti sušalti. Geriausiai tai padaryti naudojant savo pačių kūno šilumą – telefoną laikyti vidinėje striukės arba kelnių kišenėje. Jei neleisite įrenginiui atvėsti, tokiu atveju jam nieko nenutiks, net jei būnat lauke tektų atsiliepti į trumpą skambutį ar pasinaudoti kita funkcija. 

Tausoti telefoną – rūpintis planeta

„Šiuolaikiniai telefonai ir kompiuteriai – sudėtingi, iš daugelio cheminių elementų sudaryti prietaisai, juose vyksta įvairios cheminės reakcijos. Reikėtų taip pat nepamiršti, kad tausodami skaitmeninius prietaisus pailginame jų gyvavimo ciklą, kartu sumažindami ir elektronikos atliekų kiekius, kurie visame pasaulyje kasmet tik auga. Dėl tokių prietaisų kompleksiškumo jų atliekos vis dar tebėra sunkiai perdirbamos, todėl prietaisų gyvavimo ciklo ilginimas yra atsakingo vartojimo dalis. Būtų gerai prisiminti, kad tiek telefonui, tiek ir kompiuteriui pagaminti naudojami iškastiniai Žemės ištekliai, kurių atsargos senka“, – primena Elektronikos platintojų asociacijos (EPA) projektų vadovė Laura Jurevičienė. 

Ji taip pat atkreipia dėmesį, kad nebereikalingiems, nepataisomai sugedusiems ar tiems, kurių taisyti nebeapsimoka, telefonams, kompiuteriams bei kitiems smulkiems elektronikos prietaisams ir elektroniniams žaislams yra skirti specialieji konteineriai. Juos galima rasti prekybos centruose, bibliotekose, įvairiose kitose įstaigose. Jei nenorime, kad šios atliekos taptų aplinkai ir sveikatai pavojingais teršalais, o patektų į įgaliotų perdirbėjų rankas, turime jas šalinti atsakingai.

Keletas patarimų naudojantis telefonu šaltu metų laiku

  • Jei žinote, kad teks ilgiau užtrukti neigiamos temperatūros aplinkoje, prieš tai įkraukite telefoną.
  • Pakeiskite telefono nustatymus, kad taupytumėte bateriją: uždarykite kuo daugiau programų, įjunkite mažos galios režimą, iš anksto atsisiųskite žemėlapius, kad galėtumėte valdyti telefoną lėktuvo režimu. 
  • Laikykite telefoną kišenėje, striukėje, krepšyje ar rankinėje, geriausia – arčiau kūno.
  • Išjunkite telefoną. Jei nerimaujate dėl baterijos, išjunkite telefoną ir laikykite jį šiltoje vietoje šalia kūno, kad būtų galima jį įjungti ir naudoti, kai to prireiks.
  • Naudokite ausines – tai saugesnis būdas klausytis muzikos ir atsiliepti į telefono skambučius, telefoną laikant šiltesnėje vietoje, pvz., arčiau kūno.
  • Nepalikite savo išmaniojo telefono šaltoje transporto priemonėje ilgą laiką – tai gali sukelti negrįžtamus vidinius ir išorinius pažeidimus.
  • Saugokite telefoną užsiimdami aktyvia veikla, pvz., sportuodami – čiuoždami slidėmis ar pačiūžomis. Telefono krytis į sniego pusnį gali reikšti jo paskutinę kelionę.
  • Jei telefoną ar kompiuterį vis dėlto palikote minusinėje temperatūroje ilgesnį laiką, prietaisą atšildykite iš lėto, toliau nuo šildymo įrenginių. 
  • Neįkraukite telefono, kol jis nepasiekė normalios temperatūros. Įkraunant šaltą telefoną galite visam laikui sugadinti jo bateriją. 
  • Telefono saugumą užtikrintų specialus izoliacinis nuo šalčio ir karščio apsaugantis dėklas.

Apie Elektronikos platintojų asociaciją (EPA)

Elektronikos platintojų asociacija  yra didžiausia šalyje licencijuota kolektyvaus elektros ir elektronikos įrangos atliekų tvarkymo organizavimo organizacija. Ji vienija kelis šimtus tarptautinių ir nacionalinių elektros ir elektronikos įrangos gamintojų bei importuotojų, tarp kurių – žinomiausi pasauliniai elektronikos gamintojai, pvz., „Bosch“, „Siemens“, „Whirlpool“ ir kt. EPA savo veiklą organizuoja ir atliekų surinkimą finansuoja visos šalies mastu.

 

 

spot_img
spot_img

Astrologinė prognozė liepos 14-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Jaudinamų įspūdžių galite tikėtis, jeigu susitiksite su dominančiu asmeniu. Tačiau asmeniniai santykiai gali tapti ilgalaikiu galvos skausmu, jei žaidžiate dvigubą žaidimą, norite pasipelnyti...

Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos apraše – daug naujovių

Aplinkos ministras patvirtino naują Verslinės žvejybos vidaus vandenyse tvarkos aprašą, kuris apima vandens telkinius, priklausančius valstybei ir ūkio subjektams bendrąja daline nuosavybės teise, išskyrus...

Upynos „Liaudies amatų parkas“ – konkurso mažos apimties projektų nugalėtojas

2024 m. liepos 12 d. Šilalės rajono savivaldybės meras Tadas Bartkus pasveikino Gyventojų iniciatyvų, skirtų gyvenamajai aplinkai ir viešajai infrastruktūrai gerinti, mažos apimties projektų...

„Rimi“ žvalgykitės šių nuolaidų: suruošite sveikatai palankią šeimos iškylą gamtoje

Įsibėgėjus vaikų atostogų sezonui, neretai mažieji labiau įninka į ekranus, tad nukenčia laikas, kurį prieš tai buvo įprasta skirti fizinei veiklai. Gydytoja dietologė dr....

ORAI: Šiandien trumpi lietūs, perkūnija, šiluma iki 30°C

Šiandien Lietuvoje kai kur, didesnė tikimybė rytinėje šalies pusėje, trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 25–30, pajūryje 22–24...

Liepos 12-oji: vardadieniai, dienos INFO

Liepos dvyliktoji – 194-oji metų diena (penktoji 28-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 172 dienos. Savo vardadienius šiandien švenčia Iza, Izabelė, Margiris, Zabelė,...

Suskubti tai padaryti turi kiekvienas lojalus „Rimi“ pirkėjas – laiko liko nedaug 

Kiekvieną savaitę daugiau nei 3 000 nuolaidų ir pasiūlymų savo pirkėjus apdovanojantis „Rimi“ prekybos tinklas siūlo dar papildomai sutaupyti. Liepos mėnesį pristatęs naują lojalumo...

Pasinaudoję šiomis „Rimi“ nuolaidomis paruošite gaivias salotas pigiau: paragaukite šios vasaros topo

Atėjus vasarai mėgaujamės šviežių uogų ir daržovių įvairove, tačiau besikartojantis meniu gali pabosti. Paįvairinkite jį klasikinėmis Valdorfo salotomis: karščių metu šis lengvas vasariškas patiekalas...

5 kelionių kryptys, į kurias sparnus verta kelti rudenį

Nors atostogų karaliene tradiciškai tituluojama vasara, ruduo taip pat turi savų privalumų, kuriais naudojasi nemaža dalis lietuvių. Kai mūsų šalyje dienos pradeda trumpėti ir...
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img